Jdem.cz nabízí nové služby

Česká služba pro zkracování WWW adres Jdem.cz nabízí hromadné odkazy, rozšíření pro Firefox a záložní server.

27. ledna 2009

Webová služba Jdem.cz nově nabízí možnost vytváření zkratek z více adres najednou, dále pak několik nových doplňků pro integraci svých služeb s prohlížečem Firefox a mikroblogem Twitter, a také  alternativní záložní server pro zvýšení dostupnosti služby.

Od dnešního dne nabízí  Jdem.cz nejen zkrácení jednotlivého odkazu, ale i možnost zkrátit více odkazů do jedné zkratky. Funkce se jmenuje „Hromadný odkaz“ a její pomocí můžete zkrátit až 30 adres najednou do odkazu, který má pouhých 22 znaků. Taková zkratka se hodí všude, kde je omezen počet znaků – v Twitteru, v SMSce či kdekoli jinde. Odkaz může vypadat například takto: http://jdem.cz/au753

Kromě této výrazné inovace nabízí Jdem.cz i upravené doplňkové moduly (rozšíření) pro prohlížeč Firefox, které usnadňují práci se zkrácenými odkazy v prostředí tohoto prohlížeče – například rychlé vytváření zkrácených odkazů, zjištění původní adresy z její zkratky či práci s mikroblogem Twitter, kdy jsou automaticky veškeré odkazy v textu zkráceny pomocí Jdem.cz. V nabídce doplňků je i gadget pro postranní panel ve Windows Vista, který slouží ke snadnému posílání zpráv na Twitter, opět s integrovaným zkracováním odkazů přes Jdem.cz

Pro vyšší pohodlí uživatelů a pro zvýšení dostupnosti služby byl rovněž spuštěn geograficky oddělený záložní server, který umožňuje uživatelům používat zkrácené odkazy i v případě, kdy by kvůli technické poruše došlo k výpadku služeb hlavního serveru. Přesměrování  na záložním serveru je dostupné na adrese alt.jdem.cz.

Jdem.cz tak potvrzuje své přední postavení mezi obdobnými službami, a to nejen v České republice, o čemž svědčí např. slova Martina Hassmana (vedoucí magazínu Zdroják.cz a známý popularizátor webových technologií): „Jdem používám prakticky denně. Je to moje nejoblíbenější zkracovací služba, která mi v některých ohledech nabízí dokonce víc, než podobné služby zahraniční.

 

O projektu Jdem.cz

Jdem.cz je česká bezplatná služba pro zkrácení dlouhých odkazů, která se však neomezuje na pouhé zkracování, ale nabízí i další služby (anonymizér či například odkazy chráněné heslem). Jdem.cz se během roku svojí existence stalo velmi oblíbenou službou, především mezi českými uživateli Twitteru.

O autorovi

Autorem a provozovatelem Jdem.cz je Martin Malý, programátor, autor známého českého blogovacího serveru Bloguje.cz  a dalších internetových projektů.

Tisková zpráva ve formátu PDF

Reklamacz sk